Uudised

5-6 a Raja lasteaia lapsed tantsulisel mängupeol Pärnu Spordihallis 29. veebruar Halliki Tammiste


28. veebruaril toimus Pärnu Spordihallis, juba üheteistkümnendat korda ülelinnaline traditsiooniline 5-6 a laste mängu- ja tantsupidu, mis kandis pealkirja „Terve laps on tantsulaps“. 

Üritusel osales ligikaudu 450 last. Selles osalesid ka meie lasteaia Nutikate mesilaste ja Rõõmsate lepatriinude rühmad. Selleks olid linna ja osavaldade (Audru ja Paikuse) liikumisõpetajad õppinud koos lastega erinevaid tantse ja mänge, mille muusikavalik kulgeb tänapäevase repertuaari hulgast pärimuslikuni välja. Näiteks viimase juures võib näiteks tuua laulu- ja tantsumängu "Varas, varas on su nimi" (Reigi kihelkond, Kõpu) ja „Siili jäljed“ (Eesti rahvatants/Pärnits, T)

Ürituse juhatasid sisse ja lõbustasid lapsi Leiutajateküla Lotte'st tuntud tegelased kassipoeg Bruno, koeratüdruk Lotte, kärbes Jaak ja jänes Albert. Nii Lotte, Bruno kui kärbes Jaak olid Raja lasteaia tegusad õpetajad Marju Üle, Klair Luup ja Karin Kaugeranna.

Mängupäeval jagus sagimist ja tantse üle terve saali, küll tuli üksteise jalge vahelt läbi roomata, hüpata üle nööri või ühiselt rivis labajalasammu teha. 

Tagasiside lastelt: Nutikate mesilaste rühmas käiv Patrick 5 a ütles, et: "Mulle meeldisid Lotte tegelased, veel meeldis sporti teha ja mänge mängida." Tema rühmakaaslane Emma Karlette 5 a loetles tagasisides üles kõik tema lemmikud, näiteks linnumäng, roti püüdmise mäng, putukamäng, mesilaste tants ning vargamäng. Ta lisas, et: "Meeldis kätest kinni hoida."

Rõõmsate lepatriinude rühma lapsed kinnitasid eelnevat, nt 6 a Idal oli kõige rohkem meelde jäänud tegelastega koos tehtud soojendustants "Koeruspolka". Viie aastase Kermo tegi õnnelikuks diplom (tänukiri), mida tal nüüd on kodus juba mitu. Lapsed lisasid veel, et nemad on küll kõik sellest peost väga väsinud, seega uni oli neil sel päeval kindlasti magus.

Traditsioonilise mängupäeva eesmärk on tulla kokku ning toetada võimalust lapsel end läbi tantsulise liikumise väljendada ning arendada koostööd paarilise või rühmaga ühiselt tegutsedes. Tantsupäevalistele jagati peo lõppedes loomulikult ka uhked tänukirjad ja magus üllatus.

Antud ürituse toimumisele pani õla alla Pärnu linn ja tänusõnu jagub loomulikult ka Pärnu Spordihalli meeskonnale suurepärase koostöö eest.

Mängu- ja tantsupäeva korraldajaks on Pärnu linna lasteaedade liikumisõpetajate aineühendus.

Teksti koostas Raja lasteaia liikumisõpetaja Karin Kaugeranna

Fotode autorid: Raja maja õp Helin Seppenen ja õpetaja abi Katrin Pajo

Üritust kajastas ka Pärnu Postimees 

https://parnu.postimees.ee/7969457/mitusada-last-tantsis-ja-mangis-oma-lobuks-ja-tervise-heaks

28. veebruaril toimus Pärnu Spordihallis, juba üheteistkümnendat korda ülelinnaline traditsiooniline 5-6 a laste mängu- ja tantsupidu, mis kandis pealkirja „Terve laps on tantsulaps“. 

Üritusel osales ligikaudu 450 last. Selles osalesid ka meie lasteaia Nutikate mesilaste ja Rõõmsate lepatriinude rühmad. Selleks olid linna ja osavaldade (Audru ja Paikuse) liikumisõpetajad õppinud koos lastega erinevaid tantse ja mänge, mille muusikavalik kulgeb tänapäevase repertuaari hulgast pärimuslikuni välja. Näiteks viimase juures võib näiteks tuua laulu- ja tantsumängu "Varas, varas on su nimi" (Reigi kihelkond, Kõpu) ja „Siili jäljed“ (Eesti rahvatants/Pärnits, T)

Ürituse juhatasid sisse ja lõbustasid lapsi Leiutajateküla Lotte'st tuntud tegelased kassipoeg Bruno, koeratüdruk Lotte, kärbes Jaak ja jänes Albert. Nii Lotte, Bruno kui kärbes Jaak olid Raja lasteaia tegusad õpetajad Marju Üle, Klair Luup ja Karin Kaugeranna.

Mängupäeval jagus sagimist ja tantse üle terve saali, küll tuli üksteise jalge vahelt läbi roomata, hüpata üle nööri või ühiselt rivis labajalasammu teha. 

Tagasiside lastelt: Nutikate mesilaste rühmas käiv Patrick 5 a ütles, et: "Mulle meeldisid Lotte tegelased, veel meeldis sporti teha ja mänge mängida." Tema rühmakaaslane Emma Karlette 5 a loetles tagasisides üles kõik tema lemmikud, näiteks linnumäng, roti püüdmise mäng, putukamäng, mesilaste tants ning vargamäng. Ta lisas, et: "Meeldis kätest kinni hoida."

Rõõmsate lepatriinude rühma lapsed kinnitasid eelnevat, nt 6 a Idal oli kõige rohkem meelde jäänud tegelastega koos tehtud soojendustants "Koeruspolka". Viie aastase Kermo tegi õnnelikuks diplom (tänukiri), mida tal nüüd on kodus juba mitu. Lapsed lisasid veel, et nemad on küll kõik sellest peost väga väsinud, seega uni oli neil sel päeval kindlasti magus.

Traditsioonilise mängupäeva eesmärk on tulla kokku ning toetada võimalust lapsel end läbi tantsulise liikumise väljendada ning arendada koostööd paarilise või rühmaga ühiselt tegutsedes. Tantsupäevalistele jagati peo lõppedes loomulikult ka uhked tänukirjad ja magus üllatus.

Antud ürituse toimumisele pani õla alla Pärnu linn ja tänusõnu jagub loomulikult ka Pärnu Spordihalli meeskonnale suurepärase koostöö eest.

Mängu- ja tantsupäeva korraldajaks on Pärnu linna lasteaedade liikumisõpetajate aineühendus.

Teksti koostas Raja lasteaia liikumisõpetaja Karin Kaugeranna

Fotode autorid: Raja maja õp Helin Seppenen ja õpetaja abi Katrin Pajo

Üritust kajastas ka Pärnu Postimees 

https://parnu.postimees.ee/7969457/mitusada-last-tantsis-ja-mangis-oma-lobuks-ja-tervise-heaks